Petr Macek

Pocházím z malé obce v Ústeckém kraji, která je historickým místem napoleonských bitev. Jako malý kluk jsem často navštěvoval fotoateliér své tety, která mě s velkou ochotou nechala nahlédnout do tvorby fotografie. Toto období společně s výtvarným zájmem v umělecké škole dalo bezesporu základ k mé současné fotografické činnosti. K fotografování mě přivedla potřeba zachytit dění na tanečním parketě, především pak v rámci našich tanečních kurzů, které s manželkou Alicí vedeme déle než 11 let. Z povinnosti se však rozvinul koníček, jenž prostoupil do všech oblastí mého života. Zanedlouho jsem začal pomocí fotoaparátu přibližovat zážitky ze svých výletů, krásy přírody i každodenních okamžiků. Rád zachycuji okamžiky a životní momenty, které lidem přinášejí jejich osudy. V současné době se nejvíce věnuji svatebnímu a rodinnému focení. Tyto obory jsou obvykle emočně velice silné a nabízejí nepřeberné množství podnětů, které přenáším do svých snímků… Rád přijímám zakázky, které nejsou pro fotografa technicky snadné. Takovéto akce jsou pro mě výzvou a vždy mě profesně posouvají dál. Příkladem jsou akce, kde se pohybuje větší množství lidí – focení svatby, plesu, firemní akce, rodinné setkání…

Při větších fotografických projektech spolupracuji se svým fotografickým kolegou, mým synem Honzou, u kterého se mohu vždy spolehnout na perfektní profesionálně odvedenou práci.
To je benefit, který nabízím svým klientům navíc. Po vzájemné domluvě mohou mít k dispozici v jednom čase dva profesionální fotografy se špičkovou technikou, kteří zachycují vše zajímavé a nechybí v místě, kde je jich právě třeba. To vše v profesionální kvalitě, za kterou oba ručíme!

Úspěch v soutěži: II. místo v II. ročníku soutěže Cena generálního ředitele Českého porcelánu, a. s. Dubí a Krušnohorských novin 2020

Těším se na osobní setkání s Vámi a Vaším příběhem…

Váš (nejen) teplický fotograf Petr

Jan Macek

Se svým tátou fotím nejrůznější akce. Mojí hlavní oblastí, které se nyní ve fotografii věnuji, je focení svatebních a rodinných příběhů a focení společenských a kulturních akcí většího či menšího rozsahu.  Realizoval jsem i úspěšné projekty v oblasti portrétního exteriérového focení. Nebráním se ani obtížným zadáním. Velký zákazníkem, pro kterého jsem realizoval produktové fotografie, bylo obchodní a prodejní zastoupení značky Ford.

Baví mě přijímat zakázky, které se nezdají být snadné. O to víc mě těší, když mnou vytvořené fotografie jsou pro někoho potěšující a zadavatel je spokojen s výsledkem mé práce.

Rád fotím v tandemu se svým tátou na akcích, kde je potřeba větší množství fotografů. Vím, že se můžeme jeden na druhého spolehnout a vzájemně se při focení doplňujeme.
Focení mě fakt baví…

Úspěchy  v soutěži: Vítěz dvou ročníků soutěže FotoAréna 2019 & FotoAréna 2020.

Těším se, až se osobně poznáme při focení právě Vašeho příběhu…

Váš (nejen) ústecký fotograf Honza