Petr Macek

Pocházím z malé obce Přestanov, která je historickým místem napoleonských bitev. Jako malý kluk jsem často navštěvoval fotoateliér své tety, která mě s velkou ochotou nechala nahlédnout do tvorby fotografie. Toto období společně s výtvarným zájmem v umělecké škole dalo bezesporu základ k mé současné fotografické činnosti.V šestnácti letech jsem se začal věnovat sportovnímu tanci, který zůstal mým velkým koníčkem do dnešní doby. Stál jsem u zrodu taneční soutěže  GRAND-PRIX TEPLICE, kterou pořádám ve spolupráci s tanečním klubem Styl-Dance Teplice. Zde jsem také působil více než 15 let jako hlavní trenér standardních tanců a po určité období i jako předseda tohoto sdružení.
K fotografování mě přivedla potřeba zachytit právě dění na tanečním parketě, především pak v rámci našich tanečních kurzů, které s manželkou Alicí vedeme déle než 10 let. Z povinnosti se však rozvinul koníček, jenž prostoupil do všech oblastí mého života. Zanedlouho jsem začal pomocí fotoaparátu přibližovat zážitky ze svých výletů, krásy přírody i každodenních okamžiků. Začátkem roku 2017 jsem se po absolvování specializačního semináře zapojil do projektu Člověk a Víra. Zde jsem také našel velkou spoustu inspirace pro svou tvorbu. Rád zachycuji okamžiky a životní momenty, které lidem přinášejí jejich osudy. V současné době se nejvíce věnuji portrétní fotografii a svatebnímu focení. Tyto obory jsou obvykle emočně velice silné a nabízejí nepřeberné množství podnětů, které přenáším do svých snímků… Rád přijímám zakázky, které nejsou pro fotografa technicky snadné. Takovéto akce jsou pro mě výzvou a vždy mě profesně posouvají dál. Příkladem jsou akce, kde se pohybuje větší množství lidí – focení svatby, plesu, firemní akce, rodinné setkání…
Při větších fotografických projektech spolupracuji se svým fotografickým kolegou, mým synem Honzou, u kterého se mohu vždy spolehnout na perfektní profesionálně odvedenou práci.
To je benefit, který nabízím svým klientům navíc. Po vzájemné domluvě mohou mít k dispozici v jednom čase dva profesionální fotografy se špičkovou technikou, kteří zachycují vše zajímavé a nechybí v místě, kde je jich právě třeba. To vše v profesionální kvalitě, za kterou oba ručíme!
Váš teplický fotograf Petr Macek

Jan Macek

Se svým tátou fotím nejrůznější akce. Mojí hlavní oblastí, které se nyní ve fotografii věnuji, je focení společenských a kulturních akcí většího či menšího rozsahu. Mám zkušenosti s focením svateb, plesů, divadelních představení a kulturních akcí pro firmy. Realizoval jsem i úspěšné projekty v oblasti portrétního exteriérového focení. Nebráním se ani obtížným zadáním.

Baví mě přijímat zakázky, které se nezdají být snadné. O to víc mě těší, když mnou vytvořené fotografie jsou pro někoho potěšující a zadavatel je spokojen s výsledkem mé práce.

Rád fotím v tandemu se svým tátou na akcích, kde je potřeba větší množství fotografů. Vím, že se můžeme jeden na druhého spolehnout a vzájemně se při focení doplňujeme.
Focení mě fakt baví…

Váš fotograf pro region Teplice a Ústí nad Labem

Honza Macek