Petr Macek

Jako malý kluk jsem často navštěvoval fotoateliér své tety, která mě s velkou ochotou nechala nahlédnout do tvorby fotografie. Toto období společně s výtvarným zájmem v umělecké škole dalo bezesporu základ k mé současné fotografické činnosti. Rád zachycuji okamžiky a životní momenty, které lidem přinášejí jejich osudy. V současné době se nejvíce věnuji svatebnímu a rodinnému focení lifestyle formou. Tyto obory jsou obvykle emočně velice silné a nabízejí nepřeberné množství podnětů, které přenáším do svých snímků… Rád přijímám zakázky, které nejsou pro fotografa technicky snadné. Takovéto akce jsou pro mě výzvou a vždy mě profesně posouvají dál. Příkladem jsou akce, kde se pohybuje větší množství lidí – svatební focení, focení plesů a firemních akcí, rodinných setkání… Fotím reportážním stylem, který mi umožňuje zachytit emoce a jedinečné momenty vystihující danou akci.

Ukázku mé fotopráce v oblasti svatebního focení najdete na portále Mywed .

Celosvětový portál Mywed: Nejlepší svatební fotograf pro oblast Teplice 2020, 2021, 2022

Oficiální fotograf Světového a Guinnessova rekordu v plavání pod ledem – 2021

Osobní fotograf Miss ČR Lucie Šlégrové (Králové)

Úspěch v soutěži: II. místo v II. ročníku soutěže Cena generálního ředitele Českého porcelánu, a. s. pro rok 2020

Těším se na osobní setkání s Vámi a Vaším příběhem…

Váš (nejen) teplický fotograf Petr

Jan Macek

Se svým tátou fotím nejrůznější akce. Mojí hlavní oblastí, které se nyní ve fotografii věnuji, je focení svatebních a rodinných lifestyle příběhů a focení společenských a kulturních akcí většího či menšího rozsahu.  Realizoval jsem i úspěšné projekty v oblasti portrétního exteriérového focení. Nebráním se ani obtížným zadáním. Velký zákazníkem, pro kterého jsem realizoval produktové fotografie, bylo obchodní a prodejní zastoupení značky Ford. Oblast, o kterou se velmi zajímám je carfoto. Pro majitele automobilových veteránů připravuji specielní retro série jejich vozidel.

Baví mě přijímat zakázky, které se nezdají být snadné. O to víc mě těší, když mnou vytvořené fotografie jsou pro někoho potěšující a zadavatel je spokojen s výsledkem mé práce.

Rád fotím v tandemu se svým tátou na akcích, kde je potřeba větší množství fotografů. Vím, že se můžeme jeden na druhého spolehnout a vzájemně se při focení doplňujeme.
Focení mě fakt baví… Stejně jako táta rád fotím reportážním stylem, je mi nejbližší, nesvazuje mě…

Celosvětový portál Mywed: 3. místo – svatební fotograf pro oblast Ústí nad Labem 2022

Úspěchy  v soutěži: Vítěz dvou ročníků soutěže FotoAréna 2019 & FotoAréna 2020.

Porotce fotografické soutěže FotoAréna 2021

Těším se, až se osobně poznáme při focení právě Vašeho příběhu…

Váš (nejen) ústecký fotograf Honza